Stairmax Lehner

z/od
20000 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 4000 zł ,-

Schodołaz Stairmax daje duże poczucie swobody i niezależności w pokonywaniu schodów. Jest urządzeniem spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa. 

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
KATEGORIE:
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

Schodołaz STAIRMAX to jedyny na świecie schodołaz, który pozwala na samodzielne wjeżdżanie i zjeżdżanie po schodach prostych osobie na wózku inwalidzkim bez korzystania z pomocy osoby towarzyszącej. Podłączenie schodołazu do wózka, jazda po schodach oraz rozłączenie wykonywane są samodzielnie przez osobę poruszającą się na wózku. DLA WSZYSTKICH PROSTYCH SCHODÓW ZEWNĘTRZNYCH i WEWNĘTRZNYCH. MAKSYMALNE NACHYLENIE 35* , MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ KONDYGNACJI 20

Schodołazy STAIRMAX przeznaczone są dla osób mających sprawne ręce w obręczy barkowej oraz tułów. Przed użyciem schodołazu wózek osoby niepełnosprawnej potrzebuje małej adaptacji w celu indywidualnego przystosowania do urządzenia.

Charakterystyka schodołazów STAIRMAX:

 • Pełna niezależność osoby niepełnosprawnej na wózku
  STAIRMAX jest schodołazem w pełni obsługiwanym przez osobę niepełnosprawną.
 • Jedyny samoobsługowy schodołaz na świecie
  Obsługa schodołazu nie wymaga asysty drugiej osoby.
 • Uniwersalny schodołaz do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
  Specjalne wykonanie gum zapewnia doskonałą przyczepność i możliwość stosowania w warunkach zewnętrznych.
 • Indywidualnie dostosowany do wózka pacjenta
  Przed rozpoczęciem korzystania ze schodołazu wymagana jest adaptacja wózka pacjenta do konstrukcji urządzenia.

WYMAGANIA STAIRMAX

Odpowiednia funkcjonalność ramion i palców użytkownika. W całym treningu. Schody, po których będzie prowadzony schodołaz muszą być wyposażone co najmniej w poręcze do chwytania. Wszystkie stałe (aktywne) wózki są przystosowalne. Przystosowanie wózka do schodołazu muszą być wykonywane przez osobę kompetentną, uprzednio przeszkoloną w zakresie używania schodołazu. Jeżeli urządzenie nie jest już dłużej potrzebne (np. przy przeprowadzce do innego lokalu) to ten mobilny schodołaz może być przekazany dla innego kierowcy wózka inwalidzkiego bez większych problemów.

SPRAWDZANIE NACHYLENIA SCHODÓW

Przed wjazdem na schody sprawdzony musi zostać odpowiedni kąt nachylenia, który nie może przekroczyć 35º. Podczas pomiaru kąta nachylenia specjalnym narzędziem do pomiaru dostarczonym ze STAIRMAX wskaźnik musi pozostać w obszarze koloru zielonego. Bardziej strome schody (wskaźnik pomiaru na kolorze żółtym lub czerwonym) nie są bezpieczne i STAIRMAX nie może użyty w takich warunkach.

SZEROKOŚĆ PODESTÓW

Podesty między piętrami muszą mieć szerokość co najmniej 110 cm.

PODŁĄCZENIE WÓZKA DO STAIRMAX W celu połączenia wózka ze STAIRMAX

Adapter musi być ustawiony w górnej pozycji a czerwona dźwignia kontroli nie może być w zamkniętej pozycji. Odblokowuje to wsporniki zamykające dla oparcia wózka a profile stojaka adaptera są w prawidłowej pozycji do podłączenia rur adaptacji wózka. Tylko w tej pozycji jest możliwe podłączenie wózka.

www.strefa-zdrowia.com.pl

Schodołaz gąsienicowy Stairmax jest urządzeniem samodzielnym i niewymagającym stałego montażu do schodów. To samodzielna jednostka, w 100% samoobsługowa przez osobę niepełnosprawną. Korzystanie nie wymaga obecności opiekuna, tak jak w przypadku tradycyjnych schodołazów gąsienicowych czy kołowo-kroczących. Schodołaz jest zupełnie bezpieczny, a jego obsługa jest intuicyjna i łatwa do nauki. Urządzenie przeznaczone jest do użytkowania tylko przez osoby, które zachowały dużą sprawność manualną, zwłaszcza w zakresie kończyn górnych i potrafią dobrze jeździć na wózku inwalidzkim.

Schodołaz Stairmax daje duże poczucie swobody i niezależności w pokonywaniu schodów. Jest urządzeniem spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa. 

Dodatkowe informacje

PFRON

Dofinansowanie do 80% wartości fv