Zamówienie
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!

Monza Nova 2 Reha RECARO 15-50 kg

od
5 400,00  5 200,00 

Description

Foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz wygody w przewożeniu dzieci oraz osóś niepełnosprawnych jest niezmiernie ważne. Niektóre firmy produkujące foteliki samochodowe, prześcigają się marketingowych chwytach (głośniki w fotelikach,poduszeczki.itp) aby pozyskać jak najwięcej odbiorców zapominając o najważniejszym- użytkowniku.

Nie mnie jednak nie każdy fotelik spełnia wysokie normy bezpieczeństwa oraz wygodę dla użytkownika. Oglądając foteliki zadajemy sobie pytania… który fotelik wybrać?, na co zwracać uwagę, aby był najbardziej odpowiedni dla mojego dziecka? jaki wybrać  żeby posłużył jak najdłużej,przecież dziecko rośnie?

Na te pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć.

Znając oczekiwania klienta możemy dobrać fotelik, który będzie spełniać podstawowe oczekiwania użytkownika, ponadto  oprócz bezpieczeństwa, które zawsze jest najważniejsze fotelik powinien być praktyczny i wygodny w użytkowaniu przez rodzica lub opiekuna. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić normy jakie dany fotelik spełnia, im lepsze crashtesty tym fotelik jest bardziej bezpieczny. Waga fotelika i odpowiedni rozmiar też ma ogromne znaczenie. Wyobraź sobie , że oprócz dziecka na rękach musisz fotelik przełożyć, wyciągnąć w inne miejsce! Twoja pociecha rośnie, więc dobrze byłoby aby fotelik rósł razem z dzieckiem.

Kolejna rzecz to prawidłowa pozycja siedzenia podczas podróżowania. Nasze dziecko aby podróżowało bezpiecznie musi komfortowo i wygodnie siedzieć. Często w fotelikach dziecko leży…nic mylnego ono się zsuwa, ponieważ nie ma odpowiednich punktów podparcia lub siedzisko jest tak skonstruowane aby podróżować w pozycji półleżącej. Dlatego tak ważne jest aby dziecko miało zachowane odpowiednie kąty w stawach biodrowych i kolanowych podczas siedzenia i aby ciężar ciała był odpowiednio rozłożony podczas podróży.

Czasami ze względu na problemy z bioderkami u dziecki wymagane jest siedzenie w odwiedzeniu konczyn dolnych, dlatego klin lub rozsuwane podparcie uda jest konieczne dla takich pacjentów.

Dosyć często wsparcie boczne tułowia jest dodatkowym wsparciem do prawidłowej postawy podczas siedzenia, dopiero wtedy może swobodnie podrózować i cieszyć się z przemieszczania.

Większość producentów oferuje foteliki zabudowane z małą możliwością regulacji fotelika. To kolejny poważny problem wśród fotelików, ponieważ dziecko jest skrępowane i nie widzimy czy prawidłowo siedzi?  czy może się zsunęło?.

Podczas długiej podróży dziecko nam zasypia i najlepiej aby miało możliwość wygodngo podrózowania, więc regulowane oparcie fotelika byłoby tutaj mile widziane.

Róznice można dostrzec nawet w zagłówkach , które są w większości fotelików mocowane na sztywno, a przecież dziecko zmienia ustawienie głowy.

Jak widzicie wiele aspektów dzieli foteliki samochodowe na bardziej dopasowane i mniej odpowiednie, więc jeśli chcesz odpowiedni fotelik dla swojej pociechy skontaktuj się znami , a my pomożemy wybrać najlepszy z możliwych.

 

DOTACJE