Opis kategorii

Inserto to w pełni indywidualne i konfigurowalne siedziska dla pacjentów z różnymi poważnymi dysfunkcjami narządu ruchu.

Zazwyczaj pneumatyczne poduszki przeciwodleżynowe głównie odciążają newralgiczne miejsca narażone na odleżyny nie stabilizując miednicy podczas siedzenia w wózku.

Inaczej jest z siedziskami Inserto. Specjalnie dobrane kształty sprawiają, ze można jak nigdy, odciążyć i jednocześnie  ustabilizować miednicę pacjentom z wysoką amputacją, skoliozą, porażeniem mózgowym, asymetrią ciała, dystrofią mięśniową, stwardnienie rozsiane, itp.

Prawidłowo ustabilizowana miednica to podstawa prawidłowej postawy, lepszego ukrwienia narządów, obniżenia napięcia mięśni tak istotnego u pacjentów ze spastyką!

To sprawia, że Inserto jest wyjątkowym rozwiązaniem dla pacjentów z poważnymi wadami posturalnymi.

Inserto wykonany jest z materiałów o różnej gęstości dlatego niektóre elementy siedziska są elastyczne lub utwardzone w zależności od potrzeb pacjenta.

Prawidłowe dostosowanie i ułożenie pacjenta w systemach Inserto  jest gwarantem stabilizacji i bezpiecznego poruszania się w urządzeniach mobilnych oraz wspiera pacjenta podczas rehabilitacji  w domu.

Poprawia czucie głębokie mięśni podczas ćwiczeń oraz wspomaga w prawidłowej perystaltyce jelit oraz przemianie materii.

DOTACJE