Zamówienie
Elektryczny wózek inwalidzki Juvo B5 Ottobock
Kup teraz
Promocja!
Opis kategorii

Wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki jest specjalistycznym sprzętem medycznym, przeznaczonym dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Pierwotnie miały one wyłącznie ułatwiać opiekunom transportowanie osoby niepełnosprawnej, natomiast nie zwracano uwagi na komfort samego pacjenta. Szybko jednak zweryfikowano to podejście, a współczesne wózki inwalidzie są projektowane przede wszystkim z myślą o potrzebach osób z ograniczoną mobilnością. Współczesna oferta jest dzisiaj szeroka i dostosowana do różnych potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się.

Wózki inwalidzkie pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym funkcjonowaniu. W zależności od jednostki chorobowej mają różne zastosowanie. Odpowiednio dobrany wózek stanowi nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu osoby z niepełnosprawnością. Umożliwia swobodne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych, osób w okresie rekonwalescencji, po urazach i kontuzjach. Wózek wyposażony w napęd elektryczny to też nieocenione wsparcie dla seniorów, które często potrzebują wsparcia w chodzeniu. W ofercie sklepu Strefa Zdrowia znajdziesz wózki elektryczne, wózki aktywne, ale też wózek manualny i inne modele. Zobacz, jaki wózek inwalidzki wybrać do swoich potrzeb.

Rodzaje wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie dla aktywnych

Osoby uczące się lub pracujące, aktywne zawodowo, które samodzielnie przemieszczają się na wózku potrzebują wózka bardzo lekkiego, bardziej zwrotnego. Rozwiązaniem będzie tak zwany wózek aktywny, który mogą samodzielnie włożyć do samochodu, przemieszczać się, łatwo pokonując bariery architektoniczne typu progi, krawężniki, schody itp. Często są to modele z możliwością szybkiego demontażu kół, które mają składane koła tylne. Aktywny wózek rehabilitacyjny przeznaczony jest dla każdego, kto poszukuje bardzo mobilnego, wygodnego wózka ułatwiającego komfortowe poruszanie się.

Od niedawna dostępne są także przystawki do wózków inwalidzkich, które w zależności od potrzeb schorzenia pacjenta dostępne są w wersjach o napędzie elektrycznym, ręcznym lub hybrydowym. Dają one ogromne poczucie wolności, umożliwiają przemieszczanie się w różnym terenie.

Wózki multipozycyjne

Pomocne do pokonywania krawężników lub przeszkód dla standardowego wózka może być również koło freewheel. Inne zastosowanie mają wózki specjalne, bardziej komfortowe, zwane również wózkami multipozycyjnymi. To coś więcej niż standardowy wózek dla inwalidów. Wózki specjalne są wyposażone w odchylane podłokietniki, zagłówek stabilizujący plecy i głowę, wyższe oparcie tułowia, regulowane podnóżki, przechył siedziska. Są dedykowane osobom niesamodzielnym, potrzebującym wsparcia opiekuna i całodobowej opieki, są to osoby m.in. z chorobami neurologicznymi np. z porażeniem mózgowym, po udarach, itp.

Wygodne wózki z napędem elektrycznym

Wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym są dla pacjentów, którzy cenią sobie niezależność i komfort samodzielnego przemieszczania się. Elektryczny wózek inwalidzki odciąża ręce i pozwala na uniezależnienie się od osób trzecich. Jest łatwy w sterowaniu, oferuje rozwinięte funkcjonalności, co może mieć szczególne znaczenie dla osób z dużymi ograniczeniami ruchowymi. Nierówności i wyboje na różnych powierzchniach nie są już przeszkodą nie do pokonania.

Inwalidzkie wózki ręczne

Wózki inwalidzkie ręczne to wózki dla pacjentów, którzy z różnych względów mają problemy w samodzielnym poruszaniu się. Podstawowe wózki ręczne mają lekką konstrukcję, szybko można je złożyć, są poręczne i praktyczne. Taki wózek inwalidzki można łatwo wzbogacić o dodatkowe funkcjonalności.

Wózki inwalidzkie – refundacja z NFZ

Wózki inwalidzkie są refundowane przez NFZ w zależności od schorzenia pacjenta.

Wózek ręczny kod NFZ P.127 jest refundowany w kwocie limitu do 600zł, to znaczy, że jeśli wózek ręczny kosztuje powyżej limitu różnicę pokrywa pacjent. Lekarz pierwszego kontaktu może wypisać zlecenie na wózek ręczny pacjentowi, który z różnych względów nie jest w stanie samodzielnie się przemieszczać.

Wózek lekki kod NFZ P.129 jest refundowany w kwocie do limitu 1700zł dla pacjenta do samodzielnego przemieszczania się na wózku. Lekarz specjalizacji Ortopedii, Chirurgii, Neurologii, Rehabilitacji Medycznej może wypisać zlecenie na wózek lekki.

Wózek specjalny kod NFZ P.130 jest refundowany w kwocie do limitu 3000zł dla pacjenta z porażeniem lub niedowładem trzy i cztero kończynowym lub porażeniem połowiczym. Wózkiem specjalnym jest również wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym. Lekarz specjalizacji Ortopedii, Chirurgii, Neurologii, Rehabilitacji Medycznej może wypisać zlecenie na wózek specjalny.

Wózek inwalidzki jaka cena?

Cena wózka w strefa-zdrowia.com.pl waha się od 600zł (zwykły stalowy) – 110 000zł (elektryczny z funkcją pionizacji i przechyłu)

Rozbieżność ta uzależniona jest od pełnionej funkcji wózka oraz od zastosowanej technologii i akcesoriów dodatkowych. 

Przy wyborze wózka nie kierujemy się w pierwszej kolejności ceną, ale potrzebami pacjenta. Zachęcamy więc do kontaktu z naszą infolinią tel. +48 530 600 717

Pomagamy w doborze wózka inwalidzkiego

Wybór odpowiedniego modelu wózka wcale nie jest taki prosty. Nasza infolinia jest do Państwa dyspozycji i służy pomocą przy zamawianiu indywidualnie konfigurowalnych modeli, a także porównuje dla Państwa wózki seryjne. Znając szeroki wachlarz sprzętu, potrafi precyzyjnie wskazać najbardziej odpowiedni model.

 

DOTACJE