Zamówienie
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!

Description

Wózki inwalidzkie dla dzieci dobieramy w zależności stanu zdrowia, możliwości oraz wzrostu dziecka. Służą do samodzielnego przemieszczania lub za pomocą opiekuna, dają komfort i wygodę, jak również wspomagają dysfuncje.

Wózki inwalidzkie dziecięcy – jaki odpowiedni dla kogo?

Możemy rozróżnić wózki lekkie aktywne, które odpowiednie będą dla pacjentów z dysfunkcją chodu, samodzielnie napędzane przez pacjenta dają swobodę i niezależność w codziennym życiu. Wózki spacerowe zaliczane do wózków specjalnych będą odpowiednie dla dzieci, które nie mają możliwości samodzielnego przemieszczania się, dają duże wsparcie dla rodzica (opiekuna) w codziennym życiu, w zależności od stanu pacjenta może być bardziej komfortowy i stabilniejszy lub lekki i idealny do transportu  różnymi środkami miejskiej lokomocji. Wózki specjalne to wózki napędzane ręcznie lub elektrycznie z różnymi akcesoriami dodatkowymi, które stabilizują dzieci niestabilne osiowo (nietrzymające głowy, lub uciekający na bok tułów), regulowanym siedziskiem do zmiany położenia ciała, odpowiednie peloty piersiowe, tułowia, pasy i kamizelki stabilizujące ciało dziecka, specjalistyczne zagłówki, nawet wózki elektryczne z funkcją windy lub pionizacji.

Wózki rehabilitacyjne dla dziecka – przeznaczenie

Posiadamy w swojej ofercie wózki rehabilitacyjne specjalne przeznaczone dla dzieci wiotkich lub spastycznych, z porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, rotacją miednicy , a nawet skoliozą. Tego typu wózki często mają siedziska anatomiczne wykonywane indywidualnie na zamówienie.

Wózki rehabilitacyjne dziecięce trzykołowe

Wózki inwalidzkie trzykołowe dla dzieci, które również są wózkami specjalnymi, wykorzystywane są jako wózki do biegania lub do trudnego terenu (las, góry, plaża).

Wózki przyczepki do roweru dla dziecka, a refundacja NFZ i PCPR

Dziecięce wózki jako przyczepki do roweru również są refundowane przez NFZ i PCPR jak większość wózków inwalidzkich. W zależności od rodzaju schorzenia wózki refundowane są na różnych kodach NFZ. Dla dzieci wózek inwalidzki lekki aktywny jest na kodzie P.129.01, wózek specjalny dziecięcy na kodzie NFZ P.131.01, podobnie wózek spacerowy lub elektryczny dla dzieci na kodzie NFZ P.131.01. Refundacja do wózków inwalidzkich przysługuje dodatkowo z PCPR lub MOPS. Więcej informacji o refundacji możesz przeczytać tutaj https://strefa-zdrowia.com.pl/refundacja-nfz/

 

DOTACJE