Zamówienie
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
  • 1
  • 2

Description

Wózki inwalidzkie spacerówki -na co zwracać uwage przy wyborze?

Wózki inwalidzkie dobieramy w zależności stanu zdrowia, możliwości oraz wzrostu pacjenta. Służą do samodzielnego przemieszczania lub z pomocą opiekuna, dają komfort i wygodę, jak również wspomagają dysfuncje.

Wózki inwalidzkie spacerowy jaki odpowiedni?

Wózki spacerowe zaliczane do wózków specjalnych będą odpowiednie dla pacjentów , którzy nie maja możliwości samodzielnego przemieszczania się, dają duże wsparcie dla opiekuna w codziennym życiu, w zależności od stanu pacjenta mogą być bardziej komfortowe i stabilne lub lekki i idealne do transportu  różnymi środkami miejskiej lokomocji. Wózki spacerowe są napędzane ręcznie i mogą mieć różne akcesoria dodatkowe, które stabilizuja pacjentów niestabilnych osiowo (nietrzymajacych głowę, lub uciekający na bok tułów), regulowanym siedziskiem do zmiany położenia ciała, odpowiednie peloty piersiowe, tułowia, pasy i kamizelki stabilizujące ciało pacjenta, specjalistyczne zagłówki.

Wózki rehabilitacyjne trzykołowe

Wózki inwalidzkie trzykołowe, które również są wózkami specjalnymi, wykorzystywane są jako wózki do biegania lub do spaceru w trudnym terenie (las, góry, plaża).

Wózki przyczepki do roweru, a refundacja NFZ i PCPR

Wózki jako przyczepki do roweru również są refundowane przez NFZ i PCPR jak większość wózków inwalidzkich. W zależności od rodzaju schorzenia wózki refundowane są na różnych kodach NFZ. Dla dorosłych wózek spacerowy dla dorosłych jest na kodzie NFZ P.130.00.

Refundacja do wózków inwalidzkich dodatkowo przysługuje z PCPR lub MOPS. Więcej informacji o refundacji możesz przeczytać tutaj https://strefa-zdrowia.com.pl/refundacja-nfz/

 

DOTACJE