Zamówienie
  • 1
  • 2

Description

Ortezy dla dzieci

W sklepie Strefa Zdrowia oferujemy szereg produktów dedykowanych dzieciom. To między innymi ortezy dla dzieci, które spełniają dwie podstawowe funkcje:

  • pomagają przywrócić dzieciom sprawność po urazach,
  • zapobiegać wadom postawy albo je korygować.

Ortezy dziecięce to aparaty ortopedyczne zaprojektowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży. W zależności od indywidualnego przypadku i wskazań fizjoterapeuty mogą być zastosowane na kończyny górne, kręgosłup albo kończyny dolne. Każda orteza nadgarstka, kolana czy kostki musi być wygodna, lekka i zapewniać skórze przewiew, tak aby jej noszenie było dla młodego pacjenta maksymalnie komfortowe.

Ortezy i stabilizatory dziecięce

Ortezy na staw skokowy najczęściej stosujemy po skręceniach albo przy dużej niestabilności stawu skokowego. Orteza dla dziecka może też spełniać zadanie korygowania deformacji stopy, która może być wynikiem wrodzonej wady, urazu albo choroby. Stabilizatory i ortezy dziecięce można również stosować profilaktycznie lub do korekcji drobnych wad, na przykład kiedy dziecko ma nadmierne zgięcie podeszwowe (stawia krok na palcach) albo słabe zgięcie grzbietowe stopy i śródstopia. Orteza ma skorygować ustawienie stopy tak, aby było prawidłowe i nie powodowało dalszych problemów z postawą. Do tego celu przydatne może też okazać się specjalne obuwie zdrowotne dla dzieci. Dobra orteza dla dzieci sprawdzi się też przy deformacjach stopy i przy kłopotach z uzyskaniem odpowiedniego napięcia mięśniowego. Przywraca sprawność ruchową i skutecznie koryguje wady kończyn, te wrodzone i nabyte.

Ortezy kompresyjne PCO

Odzież kompresyjna PCO zwana jako kompresyjne ortezy zarejestrowane są jako wyrób medyczny I klasy, które zapewniają dynamiczną stabilizację ciała i kontrolę mięśniową u dzieci cierpiących z powodu zaburzeń neurologicznych tj. (MPD) mózgowe porażenie dziecięce czy rozszczep kręgosłupa.
Wspomagają pracę wybranych partii ciała i uzupełniają deficyty sensoryczne pacjentów.
Wyroby te wykonywane są na zamówienie według indywidualnych wymiarów.

DOTACJE