Zamówienie
Wózek inwalidzki spacerowy dziecięcy Kimba Inline Ottobock
Kup teraz
Promocja!
Opis kategorii

Wózki inwalidzkie spacerowe dziecięce

Odpowiednio dobrany wózek pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci. Spacerowe wózki inwalidzkie dziecięce to niezbędna pomoc dla opiekunów zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. W ofercie sklepu Strefa Zdrowia znajdziesz komfortowy wózek spacerowy przeznaczony dla dziecka cierpiącego na choroby mięśni, kręgosłupa czy też dysfunkcje układu kostnego. Proponowane inwalidzkie wózki dziecięce możesz kupić, korzystając z dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia lub Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawdź dostępne spacerowe wózki inwalidzkie dla dzieci.

Spacerowe wózki inwalidzkie dla dziecka

Spacerowy wózek inwalidzki dziecięcy to wózek przeznaczony dla dzieci cierpiących na różne schorzenia, zmagających się z przepukliną oponowo rdzeniową, chorobami mięśni czy mózgowym porażeniem dziecięcym. Wózki inwalidzkie dla dziecka z porażeniem mózgowym to sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci o specjalnych potrzebach. Regulowana głębokość siedziska i wysokość oparcia oraz możliwość wyjmowania siedziska umożliwia precyzyjne dopasowanie wózka do potrzeb dziecka. Wiele nowoczesnych modeli oferuje mnóstwo możliwości regulacji i dopasowania wózka do aktualnego wieku dziecka. Wózek rośnie razem z dzieckiem.

Sprawdź wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych w naszej ofercie

Dostępne wózki o nowoczesnym wyglądzie, w różnych rozmiarach i z różnym wyposażeniem, to niezastąpiony element w opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem. Możliwość złożenia wózka znacząco ułatwia transport, a koła są dostosowane do jazdy nawet po trudnym terenie. Inwalidzkie wózki spacerowe dla dzieci (np. z porażeniem mózgowym) dostępne w naszym sklepie medycznym są w pełni bezpieczne dla małego pacjenta. Wózek w standardzie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Lekka konstrukcja i niewielka waga ułatwiają korzystanie z wózka zarówno dziecku, jak i opiekunowi. To ogromne wsparcie dla niepełnosprawnego dziecka w każdym wieku.

Edukacja w temacie wózków inwalidzkich dziecięcych spacerowych

Warto podkreślić, jak ważna jest edukacja rodziców i opiekunów na temat wózków inwalidzkich dziecięcych spacerowych. Wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć na jakość życia niepełnosprawnego dziecka, a także pomóc w jego codziennej rehabilitacji. Wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych to nie tylko narzędzie do przemieszczania się, ale przede wszystkim wsparcie dla małego pacjenta, który dzięki niemu może aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, brać udział w wyjściach czy spotkaniach z rówieśnikami. Dlatego też, przed dokonaniem wyboru, warto skonsultować się ze specjalistami oraz zapoznać się z dostępnymi modelami, ich funkcjami i możliwościami adaptacji do indywidualnych potrzeb dziecka.

DOTACJE