Zamówienie
Opis kategorii

Przyczepki rowerowe dla dziecka niepełnosprawnego

Przyczepki rowerowe dla niepełnosprawnych służą do spacerów, przejażdżek w różnym terenie i przewożenia osób z różnymi dysfuncjami lokomocji. Pełnią rolę rehabilitacji. Przyczepki te pozwalają dziciom na odkrywanie świata poza czterema ścianami. Odbieranie bodźców zewnętrznych poprawia samopoczucie, a ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na wentylację płuc, a także na układ krążenia i moczowy, przynosząc ogromne korzyści dla zdrowia pacjentów.

Pozwalają poznać świat pacjentom przykutym do łózka, odbierać bodźce zewnętrzne, poprawiają samopoczucie, wentylacje płuc oraz pozytywnie wpływają na układ krążenia i moczowy.

Bezpieczeństwo przyczepek rowerowych dla niepełnosprawnych

Dostępne modele przyczepek posiadają pasy bezpieczeństwa, crashtesty, oraz dużo akcesoriów dodatkowych (nartki, koła plażowe, moskitera, windstopper, śpiwór, daszek przeciwsłoneczny,zagłówek, peloty tułowia,kliny, wałki, itp), które wspomagają jazdę w różnym terenie przez cały rok m.inn. (las, góry, plaża). 

Wózki przyczepki do roweru dla dziecka, a refundacja NFZ i PCPR

Dziecięce wózki jako przyczepki do roweru również są refundowane przez NFZ i PCPR jak większość wózków inwalidzkich. W zależności od rodzaju schorzenia wózki refundowane są na różnych kodach NFZ. Dla dzieci wózek inwalidzki lekki aktywny jest na kodzie P.129.01, wózek specjalny dziecięcy na kodzie NFZ P.131.01, podobnie wózek spacerowy lub elektryczny dla dzieci na kodzie NFZ P.131.01. Refundacja do wózków inwalidzkich przysługuje dodatkowo z PCPR lub MOPS. Więcej informacji o refundacji możesz przeczytać tutaj https://strefa-zdrowia.com.pl/refundacja-nfz/

Refundacja PCPR dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na https://strefa-zdrowia.com.pl/dofinansowania/

DOTACJE