Zamówienie
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!

Barracuda Mobilex

od
2 950,00  2 900,00 
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!

INOVYS 2 Vermeiren

od
3 600,00  3 500,00 
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!

Recliner Plus Vitea Care

od
2 900,00  2 660,00 
Kup teraz
Promocja!
  • 1
  • 2

Description

Wózki inwalidzkie specjalne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wózki inwalidzkie dobieramy w zależności stanu zdrowia, możliwości oraz wzrostu pacjenta. Służą do samodzielnego przemieszczania lub z pomocą opiekuna, dają komfort i wygodę, jak również wspomagają dysfunkcje.

Wózki specjalne jaki odpowiedni dla kogo?

Możemy rozróżnić wózki spacerowe zaliczane do wózków specjalnych, które będą odpowiednie dla pacjentów, którzy nie mają możliwości samodzielnego przemieszczania się, dają duże wsparcie dla opiekuna w codziennym życiu, w zależności od stanu pacjenta mogą być bardziej komfortowe i stabilne lub lekki i idealne do transportu  różnymi środkami miejskiej lokomocji.

Wózki specjalne to wózki napędzane ręcznie lub elektrycznie z różnymi akcesoriami dodatkowymi, które stabilizują pacjentów niestabilnych osiowo (nietrzymających głowę, lub uciekający na bok tułów), regulowanym siedziskiem do zmiany położenia ciała, odpowiednie peloty piersiowe, tułowia, pasy i kamizelki stabilizujące ciało pacjenta, specjalistyczne zagłówki, nawet wózki elektryczne z funkcją windy lub pionizacji.

Wózki rehabilitacyjne dla kogo?

Posiadamy w swojej ofercie wózki rehabilitacyjne specjalne przeznaczone dla pacjentów wiotkich lub spastycznych, z porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, rotacją miednicy , a nawet skoliozą. Tego typu wózki często mają siedziska anatomiczne wykonywane indywidualnie na zamówienie.

Wózki rehabilitacyjne trzykołowe

Wózki inwalidzkie trzykołowe, które również są wózkami specjalnymi, wykorzystywane są jako wózki do biegania lub do trudnego terenu (las, góry, plaża). Refundacja na kodzie NFZ p.130.00

Wózki przyczepki do roweru, a refundacja NFZ i PCPR

Wózki jako przyczepki do roweru również są refundowane przez NFZ i PCPR jak większość wózków inwalidzkich. W zależności od rodzaju schorzenia wózki refundowane są na różnych kodach NFZ. Wózek specjalny dla dorosłych na kodzie NFZ P.130.00, podobnie wózek spacerowy lub elektryczny dla dorosłych jest na kodzie NFZ P.130.00.

Refundacja do wózków inwalidzkich dodatkowo przysługuje z PCPR lub MOPS. Więcej informacji o refundacji możesz przeczytać tutaj https://strefa-zdrowia.com.pl/refundacja-nfz/

 

DOTACJE