Zamówienie
Elektryczny wózek inwalidzki Juvo B5 Ottobock
Kup teraz
Promocja!
Wózek inwalidzki aktywny Nano C Meyra do 12kg
Kup teraz
Promocja!
Wózek inwalidzki elektryczny dziecięcy Sparky Pride
Kup teraz
Promocja!
Wózek inwalidzki spacerowy dziecięcy Eio Tomato
Kup teraz
Promocja!
Opis kategorii

Wózki inwalidzkie dla dzieci dobieramy w zależności stanu zdrowia, możliwości oraz wzrostu dziecka. Służą do samodzielnego przemieszczania lub przy pomocy opiekuna, dają komfort i wygodę, jak również wspomagają dysfunkcje.

Wózki inwalidzkie dziecięcy – jaki odpowiedni dla kogo?

Możemy rozróżnić dziecięce wózki lekkie aktywne, które będą odpowiednie dla pacjentów z dysfunkcją chodu, samodzielnie napędzane przez pacjenta dają swobodę i niezależność w codziennym życiu. Wózki spacerowe zaliczane do wózków specjalnych będą odpowiednie dla dzieci, które nie mają możliwości samodzielnego przemieszczania się, dają duże wsparcie dla rodzica (opiekuna) w codziennym życiu, w zależności od stanu pacjenta może być bardziej komfortowy i stabilniejszy lub lekki i idealny do transportu różnymi środkami miejskiej lokomocji.

Wózki specjalne to dziecięce wózki napędzane ręcznie lub elektrycznie z różnymi akcesoriami dodatkowymi, które stabilizują dzieci niestabilne osiowo (nietrzymające głowy, lub uciekający na bok tułów), regulowanym siedziskiem do zmiany położenia ciała, odpowiednie peloty piersiowe, tułowia, pasy i kamizelki stabilizujące ciało dziecka, specjalistyczne zagłówki, nawet wózki elektryczne z funkcją windy lub pionizacji.

Przeznaczenie inwalidzkich wózków dla dzieci

Posiadamy w swojej ofercie wózki rehabilitacyjne specjalne przeznaczone dla dzieci wiotkich lub spastycznych, z porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, rotacją miednicy, a nawet skoliozą. Tego typu wózki często mają siedziska anatomiczne wykonywane indywidualnie na zamówienie.

 

DOTACJE