Opis kategorii

Foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz wygody w przewożeniu dzieci, oraz osób niepełnosprawnych jest niezmiernie ważne. Niektóre firmy produkujące foteliki samochodowe dla niepełnosprawnych dzieci, prześcigają się marketingowych chwytach (głośniki w fotelikach, poduszeczki itp.) aby pozyskać jak najwięcej odbiorców zapominając o najważniejszym- użytkowniku.

Nie mnie jednak nie każdy fotelik spełnia wysokie normy bezpieczeństwa oraz wygodę dla użytkownika. Oglądając foteliki zadajemy sobie pytania… który fotelik wybrać?, na co zwracać uwagę, aby był najbardziej odpowiedni dla mojego dziecka? Jaki wybrać  żeby posłużył jak najdłużej, przecież dziecko rośnie?

Na te pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć.

Znając oczekiwania klienta możemy dobrać fotelik, który będzie spełniać podstawowe oczekiwania użytkownika, ponadto  oprócz bezpieczeństwa, które zawsze jest najważniejsze fotelik powinien być praktyczny i wygodny w użytkowaniu przez rodzica lub opiekuna. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić normy, jakie dany fotelik spełnia, im lepsze crashtesty tym fotelik jest bardziej bezpieczny. Waga fotelika i odpowiedni rozmiar też ma ogromne znaczenie. Wyobraź sobie, że oprócz dziecka na rękach musisz fotelik przełożyć, wyciągnąć w inne miejsce! Twoja pociecha rośnie, więc dobrze byłoby aby fotelik rósł razem z dzieckiem.

Fotelik dla dziecka niepełnosprawnego – komfort w podróży

Kolejna rzecz to prawidłowa pozycja siedzenia podczas podróżowania. Nasze dziecko aby podróżowało bezpiecznie musi komfortowo i wygodnie siedzieć. Często w fotelikach dziecko leży…nic mylnego ono się zsuwa, ponieważ nie ma odpowiednich punktów podparcia lub siedzisko jest tak skonstruowane aby podróżować w pozycji półleżącej.

Dlatego tak ważne jest aby dziecko miało zachowane odpowiednie kąty w stawach biodrowych i kolanowych podczas siedzenia i aby ciężar ciała był odpowiednio rozłożony podczas podróży.

Czasami ze względu na problemy z bioderkami u dziecki wymagane jest siedzenie w odwiedzeniu kończyn dolnych, dlatego klin lub rozsuwane podparcie uda jest konieczne dla takich pacjentów.

Dosyć często wsparcie boczne tułowia jest dodatkowym wsparciem do prawidłowej postawy podczas siedzenia, dopiero wtedy może swobodnie podróżować i cieszyć się z przemieszczania.

Większość producentów oferuje foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych zabudowane z małą możliwością regulacji. To kolejny poważny problem wśród fotelików, ponieważ dziecko jest skrępowane i nie widzimy czy prawidłowo siedzi?  czy może się zsunęło?.

Podczas długiej podróży dziecko nam zasypia i najlepiej aby miało możliwość wygodnego podróżowania, więc regulowane oparcie fotelika byłoby tutaj mile widziane.

Różnice można dostrzec nawet w zagłówkach, które są w większości fotelików mocowane na sztywno, a przecież dziecko zmienia ustawienie głowy.

Jak widzicie wiele aspektów dzieli foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych na bardziej dopasowane i mniej odpowiednie, więc jeśli chcesz odpowiedni fotelik dla swojej pociechy skontaktuj się z nami , a my pomożemy wybrać najlepszy z możliwych.

Foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych – bezpieczeństwo

Rehabilitacyjne foteliki samochodowe przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie i/lub umysłowo. Foteliki są przystosowane do montażu w większości typowych pojazdów. Foteliki są przeznaczone do użytku na tylnym siedzeniu samochodu i wymagają 3-punktowego pasa bezpieczeństwa.

Foteliki mogą być umieszczane za siedzeniem pasażera lub za siedzeniem kierowcy po odpowiednim przekształceniu pasów. Dodatkowo do samochodowego pasa bezpieczeństwa, większość fotelików wyposażone są w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które dodatkowo stabilizują Twoje dziecko.

Niektóre foteliki dzięki płynnej regulacji kąta nachylenia oparcia, można dopasować do siedzenia samochodu i potrzeb dziecka, podobnie regulowana głębokość siedziska posłuży na dłużej dziecku, gdyż rośnie razem z dzieckiem.

 

DOTACJE