Zamówienie
Opis kategorii

Podnośniki dla niepełnosprawnych – wygoda i bezpieczeństwo w opiece nad osobami niepełnosprawnymi

Podnośniki rehabilitacyjne to niezastąpione urządzenia, które ułatwiają opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Służą do transferu z łóżka na wózek, z wózka na toaletę, a nawet z łóżka pod prysznic, itp. W naszym sklepie online oferujemy różne rodzaje podnośników, w tym podnośniki do łóżka i podnośniki pionowe dla niepełnosprawnych.

Różne rodzaje podnośników do łóżka

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje podnośników do łóżka, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oto niektóre z nich:

  • Podnośniki sufitowe: montowane na suficie, umożliwiają swobodne przemieszczanie pacjenta po pomieszczeniu,
  • Podnośniki naramienne: wyposażone w specjalne ramię, które pozwala na łatwe podnoszenie i przenoszenie pacjenta,
  • Podnośniki z wyciągiem: pozwalają na precyzyjne ustawienie pacjenta i uniknięcie ewentualnych urazów.

Ze względu na różnorodność pomieszczeń, w jakich czasami pacjenci przebywają lub muszą być transferowani, można dopasować podnośnik dla jego najlepszej ergonomii.

  • W małych pomieszczeniach najlepiej zastosować podnośnik montowany przy ścianie lub do sufitu.
  • W przypadku pacjenta, którego stan pozwala na więcej samodzielności, montuje się rozwiązania trawersowe tzn. suwnice sufitowe; to daje duże możliwości przemieszczania się po całym pomieszczeniu.
  • Można zastosować również podnośniki pokonujące nadproża.
  • Najczęściej stosowanymi podnośnikami w praktyce są podnośniki jezdne, które występują w wersji dla dorosłych oraz mini dla dzieci i młodzieży.
  • Podnośniki mini są również łatwiejsze do przewożenia.
  • Z kolei podnośniki pionowe dla niepełnosprawnych to idealne rozwiązanie dla osób o ograniczonej mobilności, które potrzebują pomocy we wstawaniu z łóżka, fotela, czy wychodzeniu po schodach. Dzięki nim pacjenci mogą zachować swoją niezależność i samodzielność w codziennym życiu.
  • Występuje kilka rodzajów nosideł do podnośnika w zależności od potrzeb można zamówić nosidła kąpielowe, toaletowe oraz do przenoszenia.

Podnośniki rehabilitacyjne – wygoda dla osoby leżącej i jej opiekuna

Podnośniki rehabilitacyjne to nieocenione narzędzia, które wspierają opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Oferujemy różne rodzaje podnośników, w tym podnośniki do łóżka i podnośniki pionowe, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki nim zarówno pacjenci, jak i opiekunowie mogą cieszyć się wygodą, komfortem i bezpieczeństwem. Wybierz odpowiedni podnośnik dla siebie lub swoich podopiecznych i zyskaj pewność, że opieka nad osobami niepełnosprawnymi będzie jeszcze bardziej efektywna i komfortowa.

DOTACJE