Zamówienie
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
Kup teraz
Promocja!
  • 1
  • 2

Description

Wózki inwalidzkie spacerówki dla dorosłych – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wózki inwalidzkie dobieramy w zależności stanu zdrowia, możliwości oraz wzrostu pacjenta. Służą do samodzielnego przemieszczania lub z pomocą opiekuna, dają komfort i wygodę, jak również wspomagają dysfunkcje.

Wózki inwalidzkie spacerowy jaki odpowiedni?

Wózki spacerowe zaliczane do wózków specjalnych będą odpowiednie dla pacjentów, którzy nie mają możliwości samodzielnego przemieszczania się, dają duże wsparcie dla opiekuna w codziennym życiu, w zależności od stanu pacjenta mogą być bardziej komfortowe i stabilne lub lekki i idealne do transportu  różnymi środkami miejskiej lokomocji. Wózki spacerowe są napędzane ręcznie i mogą mieć różne akcesoria dodatkowe, które stabilizują pacjentów niestabilnych osiowo (nietrzymających głowę, lub uciekający na bok tułów), regulowanym siedziskiem do zmiany położenia ciała, odpowiednie peloty piersiowe, tułowia, pasy i kamizelki stabilizujące ciało pacjenta, specjalistyczne zagłówki.

Wózki rehabilitacyjne trzykołowe

Wózki inwalidzkie trzykołowe, które również są wózkami specjalnymi, wykorzystywane są jako wózki do biegania lub do spaceru w trudnym terenie (las, góry, plaża).

Wózki przyczepki do roweru, a refundacja NFZ i PCPR

Wózki jako przyczepki do roweru również są refundowane przez NFZ i PCPR jak większość wózków inwalidzkich. W zależności od rodzaju schorzenia wózki refundowane są na różnych kodach NFZ. Dla dorosłych wózek spacerowy dla dorosłych jest na kodzie NFZ P.130.00.

Refundacja do wózków inwalidzkich dodatkowo przysługuje z PCPR lub MOPS. Więcej informacji o refundacji możesz przeczytać tutaj https://strefa-zdrowia.com.pl/refundacja-nfz/

 

DOTACJE