refundacja NFZ 2024

Nowości NFZ w 2024 roku.

Od początku roku mamy kilka zmian w refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia m.innymi na wkładki ortopedyczne wykonywane na zamówienie, które są połączone z badaniem stóp. Limit refundacji na wkładki ortopedyczne z badaniem wynosi 250 zł, a pacjenci będą pokrywać tylko 10% tej kwoty, co oznacza dopłatę w wysokości 25 zł.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie refundacji na wyroby kompresyjne okrągłodziane w leczeniu i profilaktyce owrzodzeń żylnych, oraz wyroby dla pacjentów po mastektomii w tym gorsety pooperacyjne i biustonosze.

Ortezy, protezy i obuwie ortopedyczne wykonywane na zamówienie – nowe limity a także – w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, możliwości uzyskania przez nie dodatkowego dofinansowania do zakupu wyrobów medycznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)

Protezy piersi i peruki dla pacjentów onkologicznych- podniesienie limitu refundacji

Ostatnie wpisy

Aktywny_samorzad_STREFA_ZDROWIA

PFRON dofinansowania 2023 - AKTYWNY SAMORZĄD 2023

W tym roku podwyższono limity kwot udzielanego wsparcia finansowego osobom z niepełnosprawnościami w poszczególnych obszarach „Aktywnego Samorządu”.

7 lipca 2023
Międzynarodowe Targi Rehabilitacji i Fizjoterapii Strefa Zdrowia

Strefa Zdrowia obecna na Międzynarodowych Targach Rehabilitacji i Fizjoterapii w Nadarzynie

W dniach 7-9 grudnia 2022 odbyły się w Nadarzynie koło Warszawie Międzynarodowe Targi Rehabilitacji i Fizjoterapii podczas których mogliśmy zaprezentować... Zobacz wpis

21 grudnia 2022
Orteza na kolano

Orteza na kolano. Jakie są rodzaje? Jakie zastosowanie?

Wiele osób narzeka na problemy ze stawami, szczególnie na bolące kolana i trudności z poruszaniem się. W przypadku różnego typu... Zobacz wpis

23 grudnia 2020