Promocja!

Zitzi Active Anatomicsitt siedzisko rehabilitacyjne

z/od
12700 zł ,- 12500 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 2500 zł ,-

Fotelik Zitzi Active– rewelacyjny fotelik do utrzymania prawidłowej postawy podczas codziennej terapii, nauki, zajęć.

Polecany dla pacjentów z MPD do aktywnego siedzenia.

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

 

NOWOŚĆ!

Zitzi Active to nowy fotelik ze specjalnie zaprojektowanym oparciem i siedziskiem, które zapewnia pacjentowi wyjątkową pozycję siedzącą. Jest przeznaczony dla wszystkich dzieci i młodzieży, które potrzebują prawidłowego i bezpiecznego siedzenia w pozycji pionowej podczas aktywności lub podczas zajęć np. W szkole czy przedszkolu.

Zitzi Active ma wbudowany zatrzask, który ustawia miednicę, aby zapobiec jej przechyleniu do tyłu i zapobiec przesuwaniu się pacjenta do przodu. Pozycja pochylona do przodu wzmacnia równowagę pacjentów i kontrolę postawy.

Fotelik można łatwo zmienić z aktywnego siedzenia na spoczynkowe.

W pozycji pochylonej do przodu siedzisz w tak zwanej pozycji aktywnej (zestaw zapadkowy), co zachęca do przedłużenia ciała i utrudnia „zamykanie postawy”. Przechylając krzesło do tyłu, uzyskuje się pozycję spoczynkową bez konieczności wychodzenia pacjenta z fotelika.

Konstrukcja fotelika pozwala na wbudowaną funkcję dynamiczną, która jest dobra dla pacjentów ze zmniejszoną siłą mięśni i / lub spastycznością, co zapewnia dzieciom i młodzieży lepsze siedzenie tam, gdzie tradycyjne krzesło nie wystarczy.

Zitzi Active to naprawdę rewelacyjne siedzisko, które daje możliwość wyzwalania łańcuchów reakcji ułatwiających pacjentowi samodzielne funkcjonowanie i zwiększające jego aktywność.

Przeznaczone jest również do rehabilitacji pionizacyjnej dzieci i młodzieży z dysfunkcjami motorycznymi i neuromotorycznymi.

Osoby niepełnosprawne cierpiące na schorzenia neurologiczne np. porażenie mózgowe mają duże trudności w utrzymaniu prawidłowej postawy i prezentują „zwiniętą” postawę siedzącą w tradycyjnym wózku inwalidzkim. Wymagają znacznego wsparcia do utrzymania pozycji siedzącej.

Siedzisko Active działa profilaktycznie i terapeutycznie na układ kostno – mięśniowy, szczególnie w obrębie miednicy i kręgosłupa, reguluje napięcia mięśniowe i poprawia krążenie i korzystnie wpływa na tkanki miękkie w obrębie tułowia i górnej części ciała.

 

Zastosowanie:

 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • rdzeniowy zanik mięśni,
 • dystrofia mięśni,
 • zespół Retta,
 • stwardnienie zanikowe boczne,
 • miopatie,
 • zespół Downa,
 • dysfunkcje motoryczne,
 • dysfunkcje neuromotoryczne
 • i wiele innych

 

Porażenie mózgowe i dysfunkcje neurologiczne:

 • Biodra ustawione pod kątem 45 stopni w rotacji zewnętrznej i odwiedzeniu. W tej pozycji dziecko dobrze utrzymuje równowagę, jest bezpieczne. Ma dynamiczną kontrolę postawy pozwalającą mu na łatwe poruszanie się we wszystkich płaszczyznach.
 • W takiej pozycji siedzącej stawy biodrowe są odciążone, minimalizują ciśnienie ucisku na twarde struktury stawu. Stabilnie pozycjonuje biodra i jest wygodna dla dziecka.
 • Kończyny są umieszczone w pośrednim położeniu, które jest korzystne dla utrzymania długości i naturalnego napięcia mięśni. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do mięśni przywodzicieli stawu biodrowego, które w MPD często wykazują spastyczność, w wyniku „przymusowego” odruchowego krzyżowania nóg. To z kolei zapobiega dalszym powikłaniom, takim jak przykurcze mięśni lub ból i zwichnięcia biodra, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej.
 • Poprzez zapewnienie dynamicznej kontroli miednicy, siedzisko może być precyzyjnie dopasowane do anatomii użytkownika. Miednica jest stabilizowana w pozycji pionowej, w neutralnej pozycji. Następnie  kręgosłup reaguje na odpowiedni kąt ustawienia miednicy, aktywnie ustawiając swoje naturalne krzywizny.
 • Takie wypośrodkowanie miednicy i kręgosłupa wspomaga utrzymanie równowagi i symetrii. Pomaga w aktywacji mięśni posturalnych. Dziecko kontroluje w zrównoważony sposób swoją sylwetkę, co pozwala na symetryczny rozwój postawy redukując ryzyko skrzywienia kręgosłupa. Osoba siedząca w siedzisku Active jest aktywnie wyprostowana, a nie spoczywa w biernym położeniu jak w większości wózków czy fotelików.
 • W konwencjonalnym siedzeniu prawie każdy anty grawitacyjny mięsień jest przez dłuższy czas nieaktywny. Brak jest normalnego napięcia, oraz naturalnego rozciągania mięśni i ścięgien, co powoduje utratę siły i elastyczności jak i stymulacji do wzrostu. Aktywny ruch jest konieczny, aby zmaksymalizować normalny wzrost.
 • Aspekt psychologiczny -samodzielność siedzenia wzbudza zaufanie dziecka.
 • W tej naturalnej pozycji kontrola głowy jest łatwiejsza, co poprawia mechanizmy takie jak połykanie i mowa.
 • Klatka piersiowa, brzuch i miednica – poprawne siedzenie poprawia funkcję płuc, narządów wewnętrznych i układu krążenia.
 • „Cofnięcie” obręczy barkowej w tej pozycji oznacza, że poprawia się motoryka górnych kończyn, dzięki czemu samodzielne czynności stają się łatwiejsze.
 • Dzięki stabilności górnej części ciała, oraz samodzielnemu poruszaniu się kontakt wzrokowy, komunikacja i interakcja społeczna są dużo łatwiejsze. Prowadzi to do poprawy poczucia własnej wartości i poprawę kontaktu z otoczeniem.

 

Tak więc nie tylko funkcjonalna, ale również wydajność psycho-społeczna wzrasta w wyniku siedzenia w prawidłowej i aktywnej pozycji.

Siedzisko Active poprawia jakość życia chorego i zapobiega wystąpieniu kolejnych powikłań i dysfunkcji.

 

Informacje dodatkowe

PFRON

Dofinansowanie do 80% wartości fv

podłokietniki

pałąk

separator kolan