Siedzisko indywidualne Anatomicsitt

z/od
20000 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 4000 zł ,-

Foteliki rehabilitacyjne robione na indywidualne wymiary polecane są osobom z poważnymi problemami w pozycjonowaniu. Odpowiednie wsparcie kręgosłupa odciąża i nie pogłębia wad. Prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała wspomaga prawidłowe oddychanie , ulpesza krążenie krwi, poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych.

Wskazania: skolioza, rotacja miednicy, dystrofia mięśniowa, porażenie lub niedowład nerwów obwodowych.

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

Indywidualne siedzenia robione są w celu zapewnienia osobom niepełnosprawnym równowagi ciała. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, pozycjonowaniu i pomocy możemy zapobiec dalszemu rozwojowi skoliozy, kifozy i innych wad oraz ograniczyć ten rozwój. Aby ustabilizować biodra, aby nie ulegały podwichnięciu. Dzięki właściwemu siedzeniu możemy stworzyć równowagę, która łagodzi ból i zapobiega dalszym wadom. Równowaga polepszą funkcję płuc i zwiększa krążenie krwi, a także kontrolę ruchu ciała, a zwłaszcza kontrolę nad głową, co stwarza większe możliwości komunikacji. Dla osób z poważnymi problemami z siedzeniem najlepszym rozwiązaniem jest dobrze zaprojektowane, indywidualne siedzisko.

Jak wygląda zaprojektowanie takiego siedziska… Odpowiednio wykwalifikowana osoba robi odcisk ciała pacjenta w specjalnej poduszce próżniowej, gdzie odciska się kształt tułowia wraz z siedziskiem i podparciem kończyn dolnych. Następnie scanerem zapamiętywany jest kształt i wczytywany do komputera. Odpowiedni program przygotowuje obraz 3D i tworzony jest odlew. Kolejnym krokiem jest stworzenie łuski z tworzywa i prototypu indywidualnego siedziska pacjenta, który następnie jest dalej korygowany. Przez ok 24 godziny w komorze robot docina milimetr po milimetrze odpowiedni kształt łuski. Łuska z pierwszą wartswą obicia trafia do komory podciśnieniowej i tam powstaje szkielet siedziska. Następnie dobierany jest materiał wewnętrzny i kolor tapicerki, a także dodatki typu uchwyty,pasy,podnóżek,stolik,kamizelka, zagłówek, itp. Taki wielo-etapowy proces tworzenia siedziska gwarantuje idealne dopasowanie. Dla tych osób wybór wsparcia ma zasadnicze znaczenie jeśli siedzenie ma działać, a siedzenie indywidualne zapewnia największe możliwe indywidualne wsparcie. Dzięki dzisiejszej technologii i nowym materiałom Anatomicsitt tworzy siedzenia, które są wygodne i łatwe w obsłudze, z odpowiednimi materiałami i opcjami, dzięki czemu można uzyskać komfortowe siedzenie w lecie i ciepłe siedzenie w zimie. Takie siedzisko za pomocą adaptera możemu wpiąć do ramy jezdnej wewnętrznej lub zewnętrznej i używać jako wózka do przemieszczania się z pacjentem na zewnątrz.

Dodatkowe akcesoria: wsparcie_kregoslupa

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się. Tel 502 909 587 lub 530 600 717

Informacje dodatkowe

Kod nfz

P.130.00, P.131.01

PFRON

Aktywny Samorząd

kolory plastiku obudowy

kolory tapicerki

zagłówek   peloty boczne poduszka air  zawór air  osłony łydek osłona zawora

kompatybilność z różnymi podstawami jezdnymi

miękkie siedzisko

indywidualne siedzisko z poduszką przeciwodleżynową

 

Materiały wykorzystywane do indywidualnych siedzisk wg wyboru klienta:

-żel,

-pianka z pamięcią kształtu,

-chłodzący żel,

-miękka pianka.