Siedzisko indywidualne Anatomicsitt

z/od
20000 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 4000 zł ,-

Foteliki rehabilitacyjne robione na indywidualne wymiary polecane są osobom z poważnymi problemami w pozycjonowaniu. Odpowiednie wsparcie kręgosłupa odciąża i nie pogłębia wad. Prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała wspomaga prawidłowe oddychanie , ulpesza krążenie krwi, poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych.

Wskazania: skolioza, rotacja miednicy, dystrofia mięśniowa, porażenie lub niedowład nerwów obwodowych.

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

Indywidualne siedzenia robione są w celu zapewnienia osobom niepełnosprawnym równowagi ciała. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, pozycjonowaniu i pomocy możemy zapobiec dalszemu rozwojowi skoliozy, kifozy i innych wad oraz ograniczyć ten rozwój. Aby ustabilizować biodra, aby nie ulegały podwichnięciu. Dzięki właściwemu siedzeniu możemy stworzyć równowagę, która łagodzi ból i zapobiega dalszym wadom. Równowaga polepszą funkcję płuc i zwiększa krążenie krwi, a także kontrolę ruchu ciała, a zwłaszcza kontrolę nad głową, co stwarza większe możliwości komunikacji. Dla osób z poważnymi problemami z siedzeniem najlepszym rozwiązaniem jest dobrze zaprojektowane, indywidualne siedzisko.

Jak wygląda zaprojektowanie takiego siedziska… Odpowiednio wykwalifikowana osoba robi odcisk ciała pacjenta w specjalnej poduszce próżniowej, gdzie odciska się kształt tułowia wraz z siedziskiem i podparciem kończyn dolnych. Następnie scanerem zapamiętywany jest kształt i wczytywany do komputera. Odpowiedni program przygotowuje obraz 3D i tworzony jest odlew. Kolejnym krokiem jest stworzenie łuski z tworzywa i prototypu indywidualnego siedziska pacjenta, który następnie jest dalej korygowany. Przez ok 24 godziny w komorze robot docina milimetr po milimetrze odpowiedni kształt łuski. Łuska z pierwszą wartswą obicia trafia do komory podciśnieniowej i tam powstaje szkielet siedziska. Następnie dobierany jest materiał wewnętrzny i kolor tapicerki, a także dodatki typu uchwyty,pasy,podnóżek,stolik,kamizelka, zagłówek, itp. Taki wielo-etapowy proces tworzenia siedziska gwarantuje idealne dopasowanie. Dla tych osób wybór wsparcia ma zasadnicze znaczenie jeśli siedzenie ma działać, a siedzenie indywidualne zapewnia największe możliwe indywidualne wsparcie. Dzięki dzisiejszej technologii i nowym materiałom Anatomicsitt tworzy siedzenia, które są wygodne i łatwe w obsłudze, z odpowiednimi materiałami i opcjami, dzięki czemu można uzyskać komfortowe siedzenie w lecie i ciepłe siedzenie w zimie. Takie siedzisko za pomocą adaptera możemu wpiąć do ramy jezdnej wewnętrznej lub zewnętrznej i używać jako wózka do przemieszczania się z pacjentem na zewnątrz.

Dodatkowe akcesoria: wsparcie_kregoslupa

 

Dodatkowe informacje

Kod nfz

P.130.00, P.131.01

PFRON

Aktywny Samorząd

kolory plastiku obudowy

kolory tapicerki

zagłówek   peloty boczne poduszka air  zawór air  osłony łydek osłona zawora

kompatybilność z różnymi podstawami jezdnymi

miękkie siedzisko

indywidualne siedzisko z poduszką przeciwodleżynową

 

Materiały wykorzystywane do indywidualnych siedzisk wg wyboru klienta:

-żel,

-pianka z pamięcią kształtu,

-chłodzący żel,

-miękka pianka.