Mobilne siodło dla dzieci i młodzieży Sheriff Krabat

z/od
19600 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 4000 zł ,-

Wózek aktywny Krabat Sheriff  przeznaczony jest do rehabilitacji i  pionizacji dzieci i młodzieży z dysfunkcjami motorycznymi i neuromotorycznymi.

Idealny wózek dla pacjentów z tendencją do podwichnięcia bioder. Siedzisko (siodło jak do jazdy konnej) ustawia kąt otwarty bioder użytkownika co wymusza dynamiczną kontrolę miednicy i spoczynkowe ustawienie bioder.

Możliwość dofinansowania z PFRON

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis


Wózek aktywny Krabat Sheriff to aktywny wózek dziecięcy z odwzorowanym siedziskiem (siodłem do jazdy konnej) dla dzieci w wieku 2-14 lat. Wózek inwalidzki jest odpowiedni dla dzieci z różnymi schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi i jest dostępny w dwóch rozmiarach. Konstrukcja siodełka zapewnia dziecku bardziej pionową pozycję idealną do stosowania w przedszkolu i szkole. Korzyści siedzenia w siodle: Przy otwartym kącie bioder, miednica jest neutralnie ustawiona. Dzięki neutralnej miednicy, naturalne krzywizny kręgosłupa mogą być zachowane. Wszystkie główne stawy kończyn dolnych zostają wyśrodkowane, co sprzyja prawidłowemu napięciu i długości mięśni. Staw biodrowy znajduje się w pozycji spoczynkowej, w której głowa kości udowej jest odpowiednio scentralizowana w stawie biodrowym. Pozycja siedząca w siodle może zapobiec powikłaniom, takim jak przykurcze mięśni, ból i podwichnięcia bioder. Kształt siodła poprawia pozycję aktywną, pionową, a nie pasywną, pochyloną.kąt otwarty bioder, powoduje spoczynkowe ustawienie głowy k. udowej w panewceWielofunkcyjne Siodło Krabat Sheriff®, dzięki odpowiednim ustawieniom, wyzwala łańcuchy reakcji ułatwiające pacjentowi samodzielne funkcjonowanie i zwiększające jego aktywność w grupie rówieśników. Przeznaczone jest również do rehabilitacji pionizacyjnej dzieci i młodzieży z dysfunkcjami motorycznymi i neuromotorycznymi. Działa profilaktycznie i terapeutycznie na układ kostno – szkieletowy, szczególnie w obrębie miednicy i kręgosłupa, reguluje napięcia mięśniowe, poprawia krążenie i przepływ płynów przez tkanki miękkie w obrębie tułowia i górnej części ciała.ZASTOSOWANIE:

 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • rdzeniowy zanik mięśni,
 • dystrofia mięśniowa, DMD DMB
 • zespół Retta,
 • stwardnienie zanikowe boczne,
 • miopatie,
 • zespół Downa,
 • dysfunkcje motoryczne,
 • dysfunkcje neuromotoryczne
 • i wiele innych
Siedzisko siodłowe zastosowane w Krabat Sheriff jest od ponad 20 lat wykorzystywane jako narzędzie terapeutyczne w profilaktyce i leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Stosowane jako wysoce skuteczny środek podnoszący jakość życia chorego i zapobiegający wystąpieniu kolejnych powikłań i dysfunkcji.Siedzisko siodło zostało zaprojektowane przez hipoterapeutę zajęciowego na podstawie prostej obserwacji. Pani rehabilitant zaobserwowała, że niepełnosprawne osoby cierpiące na schorzenia neurologiczne np. porażenie mózgowe często miały duże trudności w utrzymaniu zdrowej postawy i praktykowały coraz głębszą "zwiniętą" postawę siedzącą w tradycyjnym wózku inwalidzkim. Wymagały wówczas znacznego wsparcia do utrzymania pozycji siedzącej.Te same osoby, gdy siedziały na koniu były jednak w stanie siedzieć całkiem samodzielnie i bez wsparcia. Pokazało to, że najlepsza pozycja siedząca to ta na koniu z udami ustawionymi pod kątem 45o.

 • Biodra ustawione pod kątem 45 stopni w rotacji zewnętrznej i odprowadzone. W tej pozycji dziecko dobrze trzyma równowagę, jest bezpieczne. Ma dynamiczną kontrolę postawy pozwalającą mu na łatwe poruszanie się we wszystkich płaszczyznach.
 • W tej pozycji siedzącej staw biodrowy jest swobodny, powstaje najmniejsze z możliwych ciśnień na twarde struktury stawu i najmniejsza stawowa powierzchnia styku. Pozycjonuje to biodro w stanie stabilnym ale i najwygodniej dla dziecka.
 • Kończyny są umieszczone w środkowym położeniu, które jest korzystne dla utrzymania długości i naturalnego napięcia mięśni. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do mięśni przywodzicieli stawu biodrowego (mięśnie, które wciągają nogę w kierunku linii środkowej), które często wykazują spastyczność w dziecięcym porażeniu mózgowym, w wyniku „przymusowego” odruchowego krzyżowania nóg. To może pomóc zapobiec dalszym powikłaniom, takim jak przykurcze mięśni lub ból biodra i zwichnięcia, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej.
 • Poprzez zapewnienie dynamicznej kontroli miednicy, siodło może być precyzyjnie dostrojone do anatomii użytkownika. Miednica jest stabilizowana w pozycji pionowej, w neutralnej pozycji. Następnie kręgosłup reaguje na odpowiedni kąt ustawienia miednicy, aktywnie ustawiając swoje naturalne łuki pionowe.
 • Takie wypośrodkowanie miednicy i kręgosłupa wspomaga utrzymanie równowagi i symetrii. Pomaga w aktywacji mięśni posturalnych. Dziecko kontroluje w zrównoważony sposób swoją sylwetkę, co pozwala na symetryczny rozwój postawy redukując ryzyko skrzywienia kręgosłupa Osoba siedząca na siodle jest aktywnie wyprostowana, a nie spoczywa w biernym położeniu „schowanym”. Konwencjonalne siedzenia powodują hipotoniczne opadnie sylwetki do przodu i rozwijają złe nawyki, które, jeśli nie poświęca im się należytej uwagi prowadzą do wtórnych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych
 • W konwencjonalnym siedzeniu prawie każdy antygrawitacyjny mięsień jest przez dłuższy czas nieaktywny. Brak jest normalnego, zdrowego rozciągania mięśni i ścięgien, co powoduje utratę niezbędnej siły i elastyczności jak i stymulacji do wzrostu. Aktywny ruch jest konieczny, aby zmaksymalizować normalny wzrost. Bezczynność biernej postawy jest antytezą tej potrzeby.
 • Samodzielność w siedzeniu i innych działaniach wzbudza zaufanie dziecka
 • W tej naturalnej pozycji kontrola głowy jest łatwiejsza, co poprawia mechanizmy takie jak połykanie i mowa
 • Klatka piersiowa, brzuch i miednica – przestrzenie wewnętrzne są zmaksymalizowane, co skutkuje poprawą funkcji płuc, narządów wewnętrznych i układu krążenia
 • Cofnięcie obręczy barkowej w tej pozycji oznacza, że poprawia się motoryka górnych kończyn, dzięki czemu samodzielne czynności stają się łatwiejsze.
 • Dzięki stabilności górnej części ciała, swobodnemu i co najważniejsze samodzielnemu poruszaniu się kontakt wzrokowy, komunikacja i interakcja społeczna są dużo łatwiejsze. Może to prowadzić do poprawy poczucia własnej wartości poprzez poprawę relacji z otoczeniem. Więc nie tylko funkcjonalna, ale również wydajność psycho-społeczna wzrasta w wyniku siedzenia w prawidłowej i aktywnej pozycji. 
Siodło Krabat Sheriff dostępne jest w dwóch rozmiarach:

 • rozmiar 1 dla dzieci w wieku około 2-6 lat
 • rozmiar 2 dla dzieci w wieku około 7-15 lat
Siodło Krabat Sheriff to kompletny zestaw złożony w wersji standardowej z:

 • podstawy jezdnej z regulowanym siedziskiem siodłowym i regulowanym oparciem z tapicerką
 • regulowanych podnóżków z pasami zabezpieczającymi
 • przeciwwagi i hamulca postojowego
 • pasów zabezpieczających miednicę
 • obręczy do kół do jazdy na zewnątrz
DANE TECHNICZNE:Informacje dodatkowe

PFRON

Dofinansowanie do 80% wartości fv

Pasy na stopy, pasy miednicze,kamizelki piersiowe, pasy odwiedzeniowe

 

pasy biodrowe, poduszki żelowe, poduszki z pamięcią kształtu, osłony szprych