Wózek prysznicowy z funkcją toalety lekki

z/od
1390 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 790 zł ,-

Wózek kąpielowy z funkcją toalety lekki na małych kółkach przeznaczony dla osób niepełnosprawnych ułatwiających wykonywanie codziennych czynności toaletowo-higienicznych.

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

Prysznic i toaleta… bez wstawania z wózka Prosty, łazienkowy wózek inwalidzki o lekkiej, aluminiowej konstrukcji, na małych, gumowych kołach, niezbędny przy wszystkich czynnościach toaletowo-higienicznych osób niepełnosprawnych fizycznie, szczególnie tych sparaliżowanych od pasa w dół.

Jak korzysta się z wózków łazienkowych

Wózek toaletowo-prysznicowy wygląda – na pierwszy rzut oka – jak nieco mniej standardowe krzesło lub uproszczony wózek inwalidzki. Ma wygodne, wyściełane oparcie, koła z hamulcami, uchylne podłokietniki, odchylane podnóżki… przystosowany jest jednak do tego, aby osoba niepełnosprawna mogła – siedząc na nim – swobodnie wziąć prysznic, jak również wygodnie (dzięki specjalnemu otworowi w siedzisku i pojemnikowi zamontowanemu pod nim) załatwić swoje potrzeby toaletowe. To ogromne ułatwienie zarówno dla chorego, jak i jego opiekuna.

Dlaczego warto mieć taki wózek w łazience

Korzystanie z uniwersalnego wózka łazienkowego znacznie usprawnia czynności toaletowo-higieniczne. Wszystkie wykonuje się wtedy praktycznie bez wstawania z wózka. Chory czuje się komfortowo i bezpiecznie, a jego opiekun nie ma problemów z przenoszeniem pacjenta i wyciąganiem go z wanny, przesadzaniem na sedes etc.

Gdzie korzysta się z wózka toaletowo-prysznicowego

Wózki toaletowo-prysznicowe najlepiej sprawdzają się w większych łazienkach, do których wjazd wózka nie jest utrudniony oraz tam, gdzie prysznic jest bezbrodzikowy i bezkabinowy. Często tego typu sprzęt wykorzystuje się w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, opiekuńczych, ale także w prywatnych domach niepełnosprawnych pacjentów.

Dla kogo przeznaczony jest wózek łazienkowy na małych kołach

  • Osoby niepełnosprawne, trwale sparaliżowane.
  • Ludzie starsi, którzy coraz słabiej kontrolują swoje ciało.
  • Niesprawni fizycznie pacjenci domów opieki i innych placówek.

Uwaga! Wózek łazienkowy na małych kołach obsługiwany jest przez opiekuna osoby niepełnosprawnej. Sam niepełnosprawny nie może się nim poruszać. Aby samodzielnie przemieszczać się na takim wózku, należy wybrać model z dużymi kołami.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się. Tel 502 909 587 lub 530 600 717

Informacje dodatkowe

PFRON

Dofinansowanie do 80% wartości fv