Wózek prysznicowy z zagłówkiem z funkcją toalety na małych kółkach

z/od
2200 zł ,-
PFRON Refundacja Refundacja PFRON
Cena z refundacją 360 zł ,-

Wózek toaletowo – prysznicowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem. Wyposażony w uchylne podłokietniki oraz odchylane podnóżki, ułatwiające wsiadanie do wózka. Aluminiowa konstrukcja i materiały, z których został wykonany, zapewniają jego niezawodność i komfort w codziennym użytkowaniu przez pacjenta. Wózek ma funkcję przechyłu siedziska tzw. „tilt in space” w zakresie od -5 stopni do +25 stopni.

Produkt dostępny na zamówienie

ILOŚĆ
+
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Opis

Wózek toaletowo – prysznicowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem. Wyposażony w uchylne podłokietniki oraz odchylane podnóżki, ułatwiające wsiadanie do wózka. Aluminiowa konstrukcja i materiały, z których został wykonany, zapewniają jego niezawodność i komfort w codziennym użytkowaniu przez pacjenta. Wózek ma funkcję nachylania siedziska tzw. „tilt in space” w zakresie od -5 stopni do +25 stopni. W standardzie ma również: zagłówek regulowany na wysokość i głębokość, a także pod kątem, tylne małe koła i niezależne hamulce na każdym z kół, wiaderko sanitarne oraz maskownicę otworu toaletowego.

Jako opcję możemy zaproponować zestaw tylnych kół 24” wraz z hamulcami.

Zapytaj o wózek w rozmiarze 50 cm (szerokość siedziska).

Pełen komfort pod prysznicem i w toalecie. Łazienkowy wózek inwalidzki z odchylanym zagłówkiem i siedziskiem oraz otworem toaletowym, dzięki którym czynności higieniczne nawet w przypadku osoby całkowicie sparaliżowanej wykonuje się o wiele sprawniej, z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa i komfortu pacjenta.

Jak działa taki wózek toaletowo-prysznicowy

Wózek do łazienki to lekka konstrukcja aluminiowa przypominająca swoim wyglądem krzesło na kółkach. Jest odporny na działanie wody, dzięki czemu można nim wjechać pod prysznic. Posiada wygodne, wyściełane oparcie oraz otwór w siedzisku, pod którym umieszczone jest specjalne wiaderko sanitarne, aby osoba niepełnosprawna mogła załatwić swoje potrzeby fizjologiczne na wózku. Podłokietniki i podnóżki są regulowane – można je też odchylać, co ułatwia siadanie (sadzanie) i zsiadanie (zsadzanie) z wózka. Komfort i bezpieczeństwo w trakcie czynności kąpielowych zapewnia użytkownikowi także regulowany zagłówek i odchylane (w zakresie 5 do 25 stopni siedzenie). Wózek ma cztery małe, gumowe koła – w tej wersji wymaga obsługi opiekuna. Istnieje jednak możliwość zamówienia tego wózka łazienkowego w wariancie z dużymi kołami, aby osoba niepełnosprawna mogła poruszać się nim samodzielnie.

Komu potrzebny jest wózek łazienkowy z odchylanym zagłówkiem i siedziskiem

Tego typu konstrukcja wózka toaletowo-prysznicowego zapewnia komfort każdemu niepełnosprawnemu, szczególnie jednak niezbędna jest ona w tych przypadkach, w których niesprawność pacjenta obejmuje nie tylko dolną część ciała: osoby sparaliżowane, pacjenci z urazem kręgosłupa etc.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się. Tel 502 909 587 lub 530 600 717

Informacje dodatkowe

PFRON

Dofinansowanie do 80% wartości fv