Cechy dobrego łóżka medycznego

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pomieszczenia, w którym przebywa osoba chora czy starsza. Jest to mebel, który ma bezpośredni wpływ na komfort użytkownika, ale jednocześnie znacząco ułatwia pracę osobom, które opiekują się chorym. Tak naprawdę tylko łóżka medyczne spełniają wszystkie te wymagania. Są one projektowane z myślą o osobach ograniczonych ruchowo i ich opiekunach. Zapewniają wygodę, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Coraz częściej wyposażone są też w szereg dodatkowych udogodnień, takich jak np. możliwość regulacji przy użyciu pilota.

Łóżko medyczne dostosowane do potrzeb chorego

Chore osoby większość swojego czasu spędzają w pozycji leżącej, dlatego też łóżka muszą być dostosowane do ich potrzeb. Ten specjalistyczny mebel przeciwdziała występowaniu odleżyn czy innych powikłań związanych z długotrwałym leżeniem. Gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwia bardzo łatwą regulację wysokości, zmiany płaszczyzny leżenia czy unoszenia pleców i nóg. Dzięki temu chory nie jest ograniczony wyłącznie do jednej pozycji leżenia. Może swobodnie zmieniać swoje położenie podczas odpoczynku, jedzenia, czytania czy oglądania telewizji.

Łóżka medyczne – udogodnienia dla opiekunów

Łóżka medyczne projektowane są z myślą o chorych, jednak zastosowane w nich rozwiązania ułatwiają też codzienną pracę opiekunom. Większość modeli wyposażona jest w kółka, które umożliwiają swobodne przemieszczanie meble po pokoju czy korytarzu. Oczywiście kółka posiadają specjalną blokadę, które przeciwdziałają samoistnemu przemieszczaniu się łóżka. Oprócz tego istotnym elementem są też boczne barierki, które zabezpieczają przed spadaniem chorego, a także ułatwiają wstawanie.

Sporym udogodnieniem jest też możliwość regulacji wysokości czy szybkiej zmiany pozycji chorego na czas zabiegów pielęgnacyjnych.

Różne modele łóżek medycznych

Chociaż łóżka medyczne kojarzą nam się przede wszystkim z salą szpitalną, tak naprawdę różnorodnych modeli tych mebli jest bardzo wiele. Bez problemu znajdziemy takie produkty, które swoim wyglądem w bardzo niewielkim stopniu różnią się od domowych łóżek. Dzięki temu z powodzeniem nadają się do zastosowania nie tylko w placówkach opieki nad osobami chorymi i starszymi, ale i w domach prywatnych.

W ofercie naszej firmy znajdziemy wiele różnych modeli łóżek medycznych. Dostępne są meble sterowane manualnie, a także warianty elektryczne, które można dostosowywać do własnych potrzeb, używając pilota. Dzięki temu chory może samodzielnie zmieniać swoją pozycję leżenia bez konieczności ingerencji innych osób.

Łóżka medyczne produkowane są z najlepszych jakościowo materiałów i z zastosowaniem rozwiązań gwarantujących maksimum bezpieczeństwa i wygody. Poszczególne modele przystosowane są do potrzeb osób z różnymi problemami zdrowotnymi, również tych, które są całkowicie unieruchomione. Łóżka rehabilitacyjne dostępne są również w różnych wariantach cenowych, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model stosowanie do możliwości finansowych.