Balkoniki do chodzenia. Rola i znaczenie

Balkoniki to bardzo ważne akcesorium wykorzystywane nie tylko podczas rehabilitacji, ale również ułatwiające codzienne funkcjonowanie osób starszych czy chorych. Dzięki nim ludzie, dla których chodzenie z różnych powodów jest trudne, mogą utrzymać równowagę i samodzielnie się poruszać.

Wsparcie w poruszaniu się dla osób starszych i chorych

Balkoniki do chodzenia wykorzystywane są przede wszystkim przez seniorów, u których z wiekiem zmniejsza się sprawność fizyczna, przez co codzienne przemieszczanie się, nawet w obrębie własnego domu, może sprawiać kłopot. Balkonik podnosi również poziom bezpieczeństwa osoby starszej. Można go używać nie tylko do chodzenia, ale również wstawania, wspierania się przy podnoszeniu przedmiotów czy regularnych ćwiczeń fizycznych.

Z balkoników do chodzenia korzystają również osoby, które z powodu różnorodnych schorzeń czy wypadków są ograniczone ruchowo. Dotyczy to przede wszystkim osób cierpiących na zaburzenia kończyn dolnych. Aby móc korzystać z balkoniku, pacjent musi mieć całkowicie sprawne ręce.

Balkoniki w asortymencie sklepu Strefa Zdrowia

W naszym asortymencie można znaleźć wiele różnych modeli balkoników do chodzenia. W ofercie można znaleźć przede wszystkim standardowe balkoniki kroczące, które stanowią wsparcie przy poruszaniu się i pionizacji pacjentów dorosłych i dzieci, a także wykorzystywane są jako sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny. Przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Mogą być wykorzystywane do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Podobnym modelem jest balkonik składany oraz specjalny balkonik do chodzenia i wstawania wyposażony w 2 punkty podporu.

Zapewniamy również kilka rodzajów balkoników czterokołowych, w tym wykonane z aluminium. Są one stworzone z myślą o osobach uczących się chodzenia. Oprócz tego w naszym sklepie znaleźć można też balkoniki trójkołowe oraz lekki chodzik czterokołowy.

Wszystkie oferowane sprzęty wyróżniają się wysoką jakością i trwałością. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie gwarantują optymalne wsparcie i stabilność. Są łatwo skrętne, a wiele modeli pozwala na składanie i rozkładanie, dzięki czemu są wygodne w transporcie i zajmują mniej miejsca w mieszkaniu.