Charakterystyka obuwia zdrowotnego

Obuwie zdrowotne jest przede wszystkim bardzo wygodne. Bez względu na poziom wrażliwości czy też dolegliwości stóp gwarantują komfort chodzenia w różnych okolicznościach. W przypadku wad czy schorzeń obejmujących stopy nie potęgują problemów, jak często bywa w przypadku standardowych butów, lecz sprzyjają w ich pogłębianiu.

Najważniejsze cechy obuwia zdrowotnego

Rodzajów butów zdrowotnych jest wiele. Doboru możemy dokonywać przede wszystkim ze względu na specyfikę dolegliwości, z jakimi się borykamy. Oprócz tego obuwie tego rodzaju można dobrać adekwatnie do pory roku, aktualnych potrzeb czy nawet preferencji estetycznych.

Przykładowo, półbuty zdrowotne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie uciskają i stanowią solidne wsparcie dla stopy. Cholewka jest elastyczna, a jednocześnie nie rozciąga się, dlatego skutecznie “podtrzymuje” stopę podczas różnych aktywności. Pozwalają na swobodne ułożenie palców. Zwykle mają minimalną ilość łączeń i przeszyć, dzięki czemu wyeliminowane są wszelkie elementy czy wypukłości, które mogłyby uwierać stopę. Stąd też obuwie tego rodzaju może być noszone na co dzień przez osoby o stopach szczególnie wrażliwych czy ze stopą cukrzycową.

Innym rodzajem obuwia zdrowotnegoklapki, które mogą być noszone w domu. Wykonane są z oddychających materiałów, a ich konstrukcja pozwala stopie “odpocząć”.

Z kolei trzewiki zdrowotne mają znacznie bardziej zabudowaną konstrukcję, ale nadal ich kształt i wymiary są dostosowane do potrzeb wrażliwych stóp. Tego rodzaju buty, chociaż mocno zabudowane, to jednak pozwalają na bezproblemowe wzuwanie i dopasowanie do indywidualnych preferencji, nawet w przypadku obolałych, zdeformowanych czy opuchniętych stóp. Co ważne, są również lekkie, co również wpływa na wygodę noszenia.

Bardzo ważny jest również fakt, że materiały wykorzystywane do produkcji obuwia pozwalają na zachowanie higieny nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Dla kogo obuwie zdrowotne?

Obuwie zdrowotne jest dedykowane osobom borykającym się z różnymi dolegliwościami obejmujące stopy, ale może być noszone również profilaktycznie przez osoby ze stopami wrażliwymi. Tego rodzaju buty posiadają cechy funkcjonalne, kształty i wymiary wewnętrzne, które odpowiadają potrzebom stóp chorych, dlatego polecane są wszystkim cierpiącym na zespół stopy cukrzycowej, dotkniętym zmianami reumatoidalnymi czy neuropatycznymi. Po obuwie zdrowotne warto sięgnąć w przypadku płaskostopia poprzecznego lub podłużnego. Są rekomendowane również w przypadku osób z palcami młotkowatymi, paluchem koślawym, ostrogą piętową czy odciskami i modzelami. Zapewnią wygodę chodzenia również przy stopie naczyniowej.

Obuwie zdrowotne to doskonałe rozwiązanie również w przypadku osób, które pracują w pozycji stojącej przez większą część dnia.